A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Новобузький ліцей №1 Новобузької міської ради Миколаївської області

Цифровий освітній центр у Новому Бузі

Дата: 13.03.2025 16:10
Кількість переглядів: 6

ЦИФРОВІ ОСВІТНІ ЦЕНТРИ ЮНІСЕФ: УЧНІ НОВОГО БУГУ ОТРИМАЛИ ДОСТУП ДО НАЙСУЧАСНІШИХ ОСВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ

У Новому Бузі запрацював вже другий Цифровий освітній центр, який координує Асоціація інноваційної та цифрової освіти за підтримки ЮНІСЕФ, Миколаївської облдержадміністрації та Новобузької міської ради. Новий простір відкрили на базі Комунального закладу фахової передвищої освіти “Новобузький фаховий педагогічний коледж” Миколаївської обласної ради.

На заході були присутні: Сергій Сотсков – начальник відділу освіти, молоді та спорту Новобузької міської ради; Оксана Воронкіна – координаторка Цифрових Освітніх Центрів (DLC) у Миколаївський області, менеджерка проєктів Асоціації інноваційної та цифрової освіти; Людмила Созонова – виконуюча обов’язки директора Комунального закладу фахової передвищої освіти «Новобузький фаховий педагогічний коледж» Миколаївської обласної ради; Алла Трофименко - директор Новобузького ліцею №1, Олена Орел – координаторка Цифрового Освітнього Центру.

Гості ознайомилися з роботою Центру, обговорили його подальший розвиток та відвідали практичне показове заняття з надолуження освітніх втрат з англійської мови для учнів 2-Б класу Новобузького ліцею #1, презентоване студенткою 3-го курсу Новобузького педагогічного коледжу Анною Панютою під керівництвом методиста педагогічної практики з англійської мови Петровської Аліни Миколаївни.

Важливим є те, що цей цифровий освітній центр розташований на базі закладу фахової передвищої освіти. Це сприяє розвитку професійно-технічної освіти. Студенти цих закладів також потребують підтримки у подоланні освітніх втрат та освоєнні новітніх технологій для свого майбутнього кар’єрного зростання.

Для надання доступу до освіти в умовах війни у південних регіонах України була започаткована мережа з 46 Цифрових освітніх центрів (Digital Learning Centres / DLC), яку реалізує ЮНІСЕФ та Асоціація інноваційної та цифрової освіти за підтримки уряду Японії та Глобального партнерства заради освіти (GPE).

Місія Цифрових освітніх центрів – забезпечити навчання школярів, які не мають повноцінного доступу до офлайн освіти, та допомогти їм надолужити освітні втрати.

У Цифрових освітніх центрах учні віком від 6 до 18 років можуть безплатно:

• за допомогою Штучного Інтелекту визначити, які предмети та теми зі шкільної програми їм потрібно надолужити;

• навчатись за допомогою інтерактивних кейсових уроків та технології перегорнутого класу;

• отримувати індивідуальні консультації (надолужувати освітні втрати) через спеціальний застосунок (Убер-Школа);

• набувати навичок, що мають найбільший попит у XXI столітті, завдяки «Урокам для успішного життя»;

• розважатись з користю зі спеціальною освітньою програмою “Minecraft Education”;

• визначити свій рівень володіння та опанувати українську та англійську мови;

• отримати психоемоційну підтримку;

• сформувати Паспорт Здібностей до 1 000 + сучасних професій за допомогою сертифікованого профорієнтаційного адаптивного тестування, визначити професію своєї мрії та побудувати індивідуальну траєкторію подальшого навчання та кар’єри.

«Миколаївська обласна адміністрація активно працює над створенням комфортних умов для навчання та соціалізації дітей і підлітків. Важливу роль у цьому процесі відіграють наші партнери, серед яких ЮНІСЕФ та Асоціація інноваційної та цифрової освіти. Ми раді, що в Новому Бузі вже функціонують два такі Центри, де учні 1-11 класів можуть здобувати знання, використовуючи сучасні технології», – коментує директор департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації Алла Веліховська.

«Кожен DLC створений передусім для дітей, які мають обмежений доступ до освіти та потребують додаткової освітньої й емоційної підтримки, зокрема для дітей з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб. У цих Центрах не лише допомагають надолужити освітні втрати, а й проводять профорієнтаційні заходи, розвиваючі ігри та інші інтерактивні активності. Це сприяє взаємодії дітей як усередині Центру, так і за його межами, оскільки доступ до центру мають діти зі всієї громади», – повідомив начальник відділу освіти, молоді та спорту Новобузької міської ради Сергій Сотсков.

Координатором Цифрових освітніх центрів в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях є Асоціація інноваційної та цифрової освіти, яка за підтримки Міністерства освіти і науки України з початку повномасштабної війни успішно розвиває Мережу Українських Освітніх Хабів, як в Україні, так і в країнах ЄС, Великій Британії, Японії та США.

«Наша команда прагне не просто відкривати Цифрові освітні центри, а робити з них справжні освітні хаби для дітей, підлітків та їхніх батьків у громадах, які найбільше потерпають від війни, де б їм було цікаво та корисно, а мешканці громад захотіли б приходити знов і знов», – зазначає Заступник голови Асоціації інноваційної та цифрової освіти Дмитро Бондаренко.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Оксана Воронкіна,проєктна менеджерка Асоціації інноваційної та цифрової освіти, координаторка проєкту в Миколаївській області voronkin@ukr.net.

Фото без опису

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень